Gayrimenkul Pazarlamasında Yaratıcı Fikirler

Gayrimenkul pazarlamasında başarılı bir pazarlama faaliyeti, yaratıcılık ve enerji ister. Bunun için ekibiniz ile yapacağınız tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için görüş alışverişi çok önemlidir. Toplantılarınızda ana konularınızdan biri mutlaka yaratıcı pazarlama faaliyetleri üzerine olmalıdır. Yaratıcı pazarlama toplantılarınıza mutlaka ekibinizde hazırlıklı gelmelidir. Bu toplantıların sonucunda keyifli ve inanılmaz yaratıcı fikirlerin ortaya çıktığı bu etkinliklerle, etkili ve hızlı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

İnternet Servisleri
Gayrimenkul siteleri pazarlamanızı kolaylaştıran ilk adımdır. Ülkemizde emlak sektöründe önemli konuma sahip milyonlarca trafiği olan siteler var. Potansiyel müşterilere kolay ulaşmada aracılık sağlayan gayrimenkul siteleri pazarlama sürecinde maksimum etkiyi elde etmenize olanak tanır.
Kendi işletmeniz adına mutlaka emlak sitelerine üyelik yapmalısınız. Gayrimenkulün özellikleri, konumu, çevresindeki projeler hakkında da alıcı adaylarınıza detaylı bilgi vermelisiniz.

Sponsorluk
Bölgenizde yapılacak yerel etkinlikleri mutlaka takip etmelisiniz. İşletmenizin pazarlama bütçesine uygun olan etkinliklere düzenli bütçeler ayırın. Özellikle çocuklar için yapılacak etkinlikler küçük bütçelerle, geniş kitlelere ulaşmanızı sağlamaktadır.

Promosyon Hediyeler
İşletmeniz adına yaptıracağınız promosyon ürünler gayrimenkul ofisinizi sürekli hatırlanır yapmaktadır. Saat, kalem, ajanda, blok not ürünler hem ucuz hem de etkili pazarlamada kullandığımız pazarlama araçlarımızdandır.

Çevre
Çevreniz gayrimenkul sektöründe çok önemli bir yere sahiptir. Eski müşterilerinize ve ya yakın dostlarınıza vereceğiniz yemekli davetlerde etkili bir pazarlama oluşturursunuz. 30 kişilik bir liste yapın yakın dostlarınız yanında, iş çevreniz ve eski müşterilerini de çağırın. Geri dönüşlerin ne kadar hızlı olacağına sizde şaşıracaksınız.